Χριστουγεννιάτικο παζάρι

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το χριστουγεννιάτικο παζάρι που διοργανώθηκε από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων με την υποστήριξη των μαθητών και των εκπαιδευτικών  του 8ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας.

Παρά το χιόνι που έπεφτε, γονείς, παιδιά του σχολείου αλλά και κάτοικοι του συνοικισμού Προμηθέα ήρθαν την Πέμπτη το απόγευμα  22 Δεκεμβρίου  στην αυλή του σχολείου για να κεραστούν γλυκά και κρασί που πρόσφερε ο Σύλλογος, να φτιάξουν το δικό τους χριστουγεννιάτικο κερί, και να αγοράσουν μεταχειρισμένα βιβλία, παιχνίδια, αλλά και χριστουγεννιάτικες κατασκευές που δημιούργησαν τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Θα θέλαμε να συγχαρούμε το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων  και Κηδεμόνων του σχολείου μας για αυτή την πρωτοβουλία, με την οποία έδωσε τη ευκαιρία σε γονείς και παιδιά να βιώσουν μια χριστουγεννιάτικη εμπειρία και παράλληλα να υποστηρίξουν το έργο του Συλλόγου.

{AG}2013/pazari2012{/AG}