Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση παιδιών Ρομά

Σήμερα Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου, από ώρα 10.00 έως 11.00 στο κτήριο του Κέντρου Εκπαίδευσης Ενηλίκων  Βέροιας πραγματοποιήθηκε μια όμορφη χριστουγεννιάτικη γιορτή που ετοίμασαν οι μαθητές/τριες του Τμήματος Υποδοχής Ρομά και ο δάσκαλός τους Χασιώτης Βασίλειος. Στη γιορτή παρευρέθησαν ο Δ/ντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Διαμαντόπουλος Διονύσης, ο Δ/ντής του 8ου Δημοτικού Σχολείου Μακαρατζής Γεώργιος, η Αντιδήμαρχος Παιδείας Σταυροπούλου Βαρβάρα, και η Μαρασλή Αναστασία, Ψυχολόγος, Υπεύθυνη Κοινωνικής Πολιτικής Δήμου Βέροιας.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος απήγγειλαν ποιήματα και τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Θα θέλαμε να συγχαρούμε τα παιδιά και το δάσκαλό τους για αυτή την όμορφη εκδήλωση, που έδειξε πόσο σημαντική είναι η παροχή ευκαιριών σε μαθητές/τριες αποκλεισμένων κοινωνικά ομάδων να βιώσουν το πνεύμα των χριστουγέννων, αλλά και να συμμετάσχουν σε δραστηριότητες κοινωνικής μάθησης.

{ppgallery}/myMedia/xrisroma{/ppgallery}