Παραλαβή μαθητών

Παραλαβή μαθητών: Παρακαλούνται οι συνοδοί που παραλαμβάνουν τους μαθητές το μεσημέρι, μετά τη λήξη των μαθημάτων, να προσέρχονται στην πόρτα της αυλής και να μην περιμένουν μακριά από το σχολείο, για να πάνε οι μαθητές μόνοι τους. Κατά την ώρα αποχώρησης των μαθητών απαγορεύεται να εισέρχονται γονείς/κηδεμόνες στο χώρο της αυλής. Περιμένετε να ολοκληρωθεί η αποχώρηση των μαθητών και στη συνέχεια να εισέλθετε, αν υπάρχει λόγος επικοινωνίας με τους εκπαιδευτικούς ή το διευθυντή του σχολείου. Η ταυτόχρονη παραμονή γονέων & μαθητών στο χώρο του προαυλίου δυσχεραίνει την ομαλή και ασφαλή αποχώρηση των μαθητών.

Παρακαλούμε επίσης οι γονείς που προσέρχονται με τα αυτοκίνητα τους να είναι Ιδιαίτερα Προσεχτικοί,  για την αποφυγή ατυχήματος καθώς ταυτόχρονα αποχωρούν μαζικά οι μαθητές, επίσης να φροντίζουν μα μην παρεμποδίζουν την κυκλοφορία κλείνοντας τον δρόμο.

Αντικείμενα που φέρνουν οι μαθητές στο σχολείο:

Αντικείμενα που φέρνουν οι μαθητές στο σχολείο: Οι μαθητές απαγορεύεται να φέρουν στο σχολείο κινητά τηλέφωνα ή άλλο ηλεκτρονικό εξοπλισμό. Επίσης δεν ενδείκνυται να φέρνουν από το σπίτι παιχνίδια ή οτιδήποτε άλλο που μπορεί να είναι επικίνδυνο ή κινδυνεύει να χαθεί, ιδιαίτερα όταν το είδος των αντικειμένων που φέρουν δεν μπορούν να ταυτοποιηθούν μοναδικά με τους κατόχους τους (π.χ. πανομοιότυπες μεταλλικές κάρτες).

Μη λειτουργία του σχολείου την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018

Την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018 το σχολείο δεν θα λειτουργήσει, καθώς οι εκπαιδευτικοί του σχολέιου θα κάνουν χρήση της άδειας απουσίας για την συμμετοχή σε εκλογές για τη συγκρότηση των Υπηρεσιακών Συμβουλίων.σύμφωνα με σχετική εγκύκλιο του Υπ. Παιδείας.

Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου:

H εκδήλωση για τον εορτασμό της 28ηςΟκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 26-10-2018 στις 8.30 π.μ.  Όσοι γονείς επιθυμούν, μπορούν να προσέλθουν και να παρακολουθήσουν την παράσταση των παιδιών τους. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο κατά το διάστημα 8.00-8.15 και θα αποχωρήσουν με τη λήξη της εορτής (περίπου 09:30π.μ.)

Την ημέρα αυτή το ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.