Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση

σκηνηΤην Πέμπτη 20/12/2018 στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή από τους μαθητές και μαθήτριες  της  Α΄ τάξης.

Την γιορτή επιμελήθηκαν οι δασκάλες των τμημάτων, Τσίλη Παναγιώτα (Α1) και Τσαμήτρου Αθηνάς (Α2), με τη συμβολή πάντα της εκπαιδευτικού μουσικής Αναγνώστου Ελένης. gior1Η γιορτή πραγματοποιήθηκε  παρουσία των γονέων τους και των υπόλοιπων μαθητών του σχολείου.

Περίοδος Διακοπών

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων υπενθυμίζει ότι σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία για τη λειτουργία των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τα σχολεία θα μείνουν κλειστά από τη Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου έως και τη Δευτέρα 7 Ιανουαρίου, για τις εορτές  των Χριστουγέννων, της Πρωτοχρονιάς και των Θεοφανείων.

Επίδοση βαθμολογίας Α΄ τριμήνου

baumoi-231x300 Η βαθμολογία του Α? τριμήνου για τις τάξεις Γ, Δ, Ε  και ΣΤ΄ θα δοθεί την Τετάρτη  19/12/2018 από τις 13:15, μετά την αποχώρηση των μαθητών Τις  ίδιες ώρες μπορούν να προσέρχονται και οι γονείς/κηδεμόνες των τάξεων Α? & Β?, για τις οποίες δεν προβλέπεται βαθμολογική αξιολόγηση των μαθητών, προκειμένου να ενημερωθούν περιγραφικά για την επίδοση των παιδιών/κηδεμονευομένων τους.

Την ημέρα αυτή το ολοήμερο τμήμα του σχολείου θα λειτουργήσει κανονικά.

Ενημέρωση για εκλογές Δ.Σ. Γονέων & Κηδεμόνων

καλπηΑγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 1:15 το μεσημέρι, ταυτόχρονα με την παραλαβή των βαθμών των παιδιών μας, θα γίνουν οι εκλογές για νέο Δ.Σ. του 8ου Δημοτικού Σχολείου. Παρακαλούνται όσοι ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος στο ψηφοδέλτιο, να ενημερώσουν μέχρι την Τρίτη το μεσημέρι τηλεφωνικά στο νούμερο 6972504414. Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.

Το Δ.Σ. του 8ου Δημοτικού Σχολείου