Παραλαβή μαθητών

Παραλαβή μαθητών: Παρακαλούνται οι συνοδοί που παραλαμβάνουν τους μαθητές το μεσημέρι, μετά τη λήξη των μαθημάτων, να προσέρχονται στην πόρτα της αυλής και να μην περιμένουν μακριά από το σχολείο, για να πάνε οι μαθητές μόνοι τους. Κατά την ώρα αποχώρησης των μαθητών απαγορεύεται να εισέρχονται γονείς/κηδεμόνες στο χώρο της αυλής. Περιμένετε να ολοκληρωθεί η αποχώρηση των μαθητών και στη συνέχεια να εισέλθετε, αν υπάρχει λόγος επικοινωνίας με τους εκπαιδευτικούς ή το διευθυντή του σχολείου. Η ταυτόχρονη παραμονή γονέων & μαθητών στο χώρο του προαυλίου δυσχεραίνει την ομαλή και ασφαλή αποχώρηση των μαθητών.

Παρακαλούμε επίσης οι γονείς που προσέρχονται με τα αυτοκίνητα τους να είναι Ιδιαίτερα Προσεχτικοί,  για την αποφυγή ατυχήματος καθώς ταυτόχρονα αποχωρούν μαζικά οι μαθητές, επίσης να φροντίζουν μα μην παρεμποδίζουν την κυκλοφορία κλείνοντας τον δρόμο.