Λήξη μαθημάτων, βαθμολογία, τίτλοι προόδου/σπουδών

Η επίδοση της βαθμολογίας του β? και του γ? τριμήνου, καθώς και οι τίτλοι προόδου/ τίτλοι σπουδών των μαθητών/τριών θα γίνει την ημέρα λήξης των μαθημάτων σε κλειστό και σφραγισμένο διαφανή φάκελο στην τσάντα του κάθε μαθητή/τριας, χωρίς τη φυσική παρουσία γονέων & κηδεμόνων στο σχολείο.

Επίσης ενημερώνουμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών της ΣΤ τάξης  πως η εγγραφή τους στο γυμνάσιο γίνεται αυτόματα με ενέργειες του σχολείου και οι τίτλοι σπουδών αποστέλλονται υπηρεσιακά στο γυμνάσιο εγγραφής.

Για τους μαθητές/τριες που ανήκουν σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσούν ή στο οικογενειακό τους περιβάλλον υπάρχει άτομο που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη και θα απουσιάζουν δικαιολογημένα από το σχολείο, η βαθμολογία του β? και γ? τριμήνου καθώς και οι τίτλοι προόδου θα επιδοθούν στους γονείς/κηδεμόνες την ή τη Δευτέρα 29 ή Τρίτη 30 Ιουνίου. κατόπιν συνεννόησης.