Έναρξη προγράμματος κολύμβησης για την Γ τάξη Δημοτικού

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι, στο  πλαίσιο της εφαρμογής του αντικειμένου της κολύμβησης στη διδασκαλία του μαθήματος Φυσικής Αγωγής στην Γ΄ τάξη της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, για το τρέχον σχολικό έτος 2016-17 ( υπ. αρ. 131179/Δ5/8-8-2016 απόφαση της Δ/νσης Φυσικής Αγωγής του ΥΠ.Π.Ε.Θ –ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ) η έναρξη ορίστηκε την 28η Απριλίου 2017 (μετά τις διακοπές Πάσχα) σύμφωνα με το προγραμματισμό του γραφείου Φυσικής Αγωγής ΔΔΕ Ημαθίας.

Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται  κάθε Πέμπτη για το Γ1 και Παρασκευή για το Γ2, το τελευταίο διδακτικό δίωρο από 11:30 έως 13:15,  στις εγκαταστάσεις του ιδιωτικού κολυμβητηρίου των Σαφαρίκα ? Μπαρμπαρούση,

Επίσης την Τρίτη 25 Απριλίου 2017 και ώρα 17:30, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση στο χώρο του σχολείου για την ενημέρωση σας από τον υπεύθυνο του προγράμματος.

Πατώντας στους συνδέσμους μπορείτε να δείτε τις Οδηγίες (1. ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ) και το ενημερωτικό υλικό για την προετοιμασία σας καθώς και υπεύθυνη Δήλωση μετακίνησης (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ_ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΟΝΕΑ –)