Επίσκεψη στο Γηροκομείο

Την Πέμπτη 2 Απριλίου 2015, στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος Αγωγής υγείας με θέμα τον εθελοντισμό οι μαθητές και οι μαθήτριες του Στ2 επισκέφτηκαν το Γηροκομείο Βέροιας με την συνοδεία των εκπαιδευτικών Πουρσαλίδου Κυριακής, Μιχαηλίδου Σταυρούλα, Αναγνώστου Ελένη.
Οι μαθητές/τριες μας πρόσφεραν τρόφιμα, γλυκίσματα, τσουρέκια, πασχαλινά αυγά(τα οποία έβαψαν στο σχολείο), πασχαλινές κάρτες με ευχές για καλό Πάσχα.   Τραγούδησαν τα κάλαντα του Λαζάρου, τον Ακάθιστο ύμνο. Μαζί με τους ηλικιωμένους τραγούδησαν καντάδες και παραδοσιακά τραγούδια, χόρεψαν καλαματιανό και συρτό.
Οι εκπαιδευτικοί: Πουρσαλίδου Κυριακή, Μιχαηλίδου Σταυρούλα θέλουν να ευχαριστήσουν την μουσικό μας κα. Αναγνώστου Ελένη για την πολύτιμη βοήθεια της, τους γονείς των παιδιών για την παροχή των τροφίμων, τον διευθυντή του σχολείου μας που μερίμνησε για την μεταβίβαση μας με λεωφορείο, και πάνω από όλα θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους υπεύθυνους του γηροκομείου για την φιλοξενία τους.

{AG}2015/ghrokomeio{/AG}