Ενέργειες για τη Β’ Ξένη Γλώσσα από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι ενόψει της φοίτησης στο Γυμνάσιο για το σχολικό έτος 2023-24, δίνεται η δυνατότητα στους μαθητές/τριες, κατ’ εξαίρεση, όποιοι/ες έχουν λόγους να επιλέξουν στο Γυμνάσιο διαφορετική 2η ξένη γλώσσα από αυτή που διδάχτηκαν στο Δημοτικό, υποβάλλοντας αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι την 17η Μαΐου 2023.

Σημείωση: Οι μαθητές του σχολείου μας Διδάχτηκαν ως δεύτερη ξένη γλώσσα τα Γερμανικά, η αλλαγή αφορά σε όσους επιθυμούν να διδαχθούν την Γαλλική Γλώσσα.

Όσοι επιθυμείτε την αλλαγή μπορείτε να κατεβάσετε ή να ζητήσετε να σας δοθεί  υπόδειγμα αίτησης.

Οι αιτιολογημένες αιτήσεις για την αλλαγή της 2ης ξένης γλώσσας από αυτή που διδάχτηκε στο δημοτικό αποστέλλονται υπηρεσιακά στο Γυμνάσιο εγγραφής.