Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Εκφοβισμού

Πραγματοποιήθηκε μόνο το πρώτο μέρος της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Εκφοβισμού, λόγω καιρικών συνθηκών. Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων από τις 8.10-9.40 παρακολούθησαν τις ταινίες ?Το λιβάδι με τις μαργαρίτες? και ?Η νέα μαθήτρια?. Στη συνέχεια εκφράστηκαν δημιουργικά κατασκευάζοντας αφίσες με θέμα το ρατσισμό. Από τις 10.10-11.30 οι μαθητές της Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ τάξης παρακολούθησαν την ταινία ?Τα ολυμπιακά αθλήματα? στο χώρο του γυμναστηρίου, και στη συνέχεια κατασκεύασαν αφίσες. Οι μαθητές/τριες της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών: Κυριακής Πουρσαλίδου, Μακρυκώστα Ευθυμίου, Γκέκα Αθανασίου, Ζερδαλή Σωτηρίου και Μηχαηλίδου Σταυρούλας, πήγαν στο χώρο του κλειστού γυμναστηρίου του 2ου Γυμνασίου Βέροιας, όπου από τις 10:00-11:30 συμμετείχαν σε φιλικούς αγώνες μπάσκετ με τους μαθητές του γυμνασίου. Το υπόλοιπο μέρος, που περιλαμβάνει παιχνίδια και δραστηριότητες στην αυλή του σχολείου θα πραγματοποιηθεί μόλις το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες.

{AG}2014/HmSxolEkfov{/AG}