6ος ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΣ Δρόμος

Προκήρυξη λαϊκού αγώνα δρόμου με την ονομασία

6ος ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΣ Δρόμος

14.600μ (Αρχαιολογικός χώρος Βεργίνας – Φράγμα Αλιάκμονα – Δημαρχείο Βέροιας)
την Κυριακή 10-12-2017

το Σάββατο το απόγευμα 09-12-2017.

Ο Σύλλογος δρομέων Βέροιας και το Αθλητικό τμήμα του Κ.Α.Π.Α. Δήμου Βέροιας συνδιοργανώνουν τον λαϊκό αγώνα “6ο ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ ΔΡΟΜΟ” 14.600μ  (Αρχαιολογικός χώρος Βεργίνας – Φράγμα Αλιάκμονα –  Δημαρχείο Βέροιας)  και τους παράλληλους αγώνες 5000μ άνω των 15 ετών, 2000μ παιδιών Γυμνασίου, 1000μ παιδιών Δημοτικού Σχολείου.

Ολόκληρη η Προκήρυξη 6ου Φιλίππειου δρόμου 2017

Αγώνας 1000μ. μαθητών Δημοτικού Σχολείου: Θα διεξαχθεί αγώνας 1000μ. παιδιών Δημοτικού

1. Τόπος Εκκίνησης:Δημαρχείο Βέροιας
  2. Τόπος τερματισμού:Δημαρχείο Βέροιας
  3. Ημερομηνία διεξαγωγής:Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
  4. Ώρα Εκκίνησης:6:00 μ.μ.
  5. Διαδρομή:Η διαδρομή που θα ακολουθήσουν οι μαθητές θα είναι: 1 γύρος των 1000μ., Δημαρχείο, οδός Μητροπόλεως προς τα κάτω, οδός Βενιζέλου, στροφή αριστερά στην Μαλακούση (Άγιος Αντώνιος) , στροφή αριστερά επί της Κεντρικής έως την πλατεία πλατάνων αριστερα στην οδό Ζωγιοπούλου και τέλος στροφή αριστερά στην οδό Μητροπόλεως και τερματισμός στο Δημαρχείο Βέροιας.

Χάρτης και υψομετρική: 1 γύρος των 1000μ της εικονιζόμενης διαδρομής

xartis 1000m_1

1. Δικαίωμα συμμετοχής: Δικαίωμα συμμετοχής έχουν τα παιδιά Δ? Ε? & ΣΤ? τάξης του Δημοτικού Σχολείου.
  2. Δηλώσεις συμμετοχής: Οι δηλώσεις Συμμετοχής μπορούν να γίνουν με τους εξής τρόπους:
    α) Με ηλεκτρονική υποβολή στη διεύθυνση www.sdverias.gr/regform-filippeios-1km.

β) Το Σάββατο 9/12 απο της 16:00 εως και τις 17:00 στην Γραμματεία του αγώνα που θα βρίσκεται στο ισόγειο του Δημαρχείου
Η Συμμετοχή των μαθητών του Δημοτικού θα είναι δωρεάν.

Υπεύθυνη δήλωση οτι επιτρέπω στον γιο/κόρη μου να συμμετάσχει στον αγώνα 1χλμ και οτι το παιδί έχει εξεταστεί πρόσφατα απο γιατρό θα υπογράψω την ημέρα παραλαβής του αριθμού συμμετοχής του παιδιού μου.

1. Παραλαβή αριθμών: Η παραλαβή των αριθμών των αθλητών θα γίνει το Σάββατο 9/12 στην αφετηρία (στο Δημαρχείο της Βέροιας) μεταξύ 16:00 και 17:30 . Την παραλαβή των αριθμών θα την κάνουν οι γονείς.
  2. Έπαθλα μαθητών:Στους τρεις πρώτους και στις τρεις πρώτες των κατηγοριών αγοριών και κοριτσιών θα δοθούν μετάλλια και διπλώματα .

Μετάλλια θα δοθούν επίσης σε όλους τους τερματίσαντες δρομείς των Δημοτικών Σχολείων

Η οργανωτική επιτροπή του αγώνα 6ος Φιλίππειος δρόμος , ανακοινώνει ότι, οι εγγραφές των αγώνων 1000μ Δημοτικών & 2000 Γυμνασίων είναι δωρεάν.
Καλούμε όμως τους γονείς που θα εγγράψουν τα παιδιά τους, στους παραπάνω αγώνες να φέρουν στην γραμματεία τρόφιμα μακράς διάρκειας για το κοινωνικό παντοπωλείο της Βέροιας. Αυτό θα γίνει την στιγμή που θα κάνουν εγγραφή τα παιδιά τους στην Γραμματεία η την στιγμή που θα παραλάβουν τους αριθμούς των παιδιών τους όσοι τα έχουν δηλώσει ηλεκτρονικά. Η προσφορά αυτή των τροφίμων δεν είναι υποχρεωτική αλλά θέλουμε να δημιουργήσουμε κλίμα αλληλεγγύης στους συνανθρώπους μας που αντιμετωπίζουν προβλήματα σίτισης τους δύσκολους αυτούς καιρούς και να αποδείξουμε ότι ο Αθλητισμός μπορεί κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες να προσφέρει κοινωνική βοήθεια.

Πληροφορίες

Για περισσότερες πληροφορίες & τυχόν απορίες, επικοινωνήστε με τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής στα τηλέφωνα:

Καραγιάννης Ιωάννης  6972240184

Κελεπούρης Νικόλαος  6973534440

Τσιάρας Βασίλης 6977252606

Φόρμα εγγραφής για τον αγώνα δρόμου 1000μ. Δημοτικού:  www.sdverias.gr/regform-filippeios-1km

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε το site του Συλλόγου δρομέων Βέροιας http://www.sdverias.gr/

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου Δρομέων  Βέροιας                                    Ο Πρόεδρος του ΚΑΠΑ

Τσιάρας Βασίλης                                                                   Διαμαντής Στέργιος