Η συγγραφέας Γιωτοπούλου Αναστασία μιλάει με τους/τις μαθητές/τριες της Α΄,Β΄ και Γ΄ τάξης

Τη Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου, η συγγραφέας Γιωτοπούλου Αναστασία επισκέφτηκε το σχολείο μας  , μετά από πρόσκληση των εκπαιδευτικών της Α΄,Β΄ και Γ΄ τάξης και μας έφερε την άνοιξη.

Η συγγραφέας μας διάβασε τη «Λουλουδένια» της, ένα παραμύθι γεμάτο όμορφες εικόνες και ευγενικούς διαλόγους αφιερωμένο στην καλοσύνη, τη φιλία, τη φροντίδα, το νοιάξιμο και πάνω απ’ όλα στην Αγάπη που όταν μοιράζεται, τι άλλο… “Θαύματα κάνει και δίνει αμέτρητη χαρά!”

Μέσα από παροιμίες τα παιδιά αναγνώρισαν γνωστά λουλούδια και γέμισαν μυρωδιές οι τάξεις μας.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Γιωτοπούλου.

Επίσης, ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη δωρεά βιβλίων της συγγραφέως.